İdari Bakım Hizmetleri

İdari Bakım Hizmetleri, İSTEK Vakfı bünyesindeki tüm kuruluşların temizlik operasyonunun gerçekleştirilmesi için gerekli organizasyonu ve denetleme işlerini yürütmektedir.

Bu kapsamda, İSTEK Vakfı Okullarında, okulların fiziki yapılarına göre belirlenen ihtiyaca bağlı olarak temizlik ve destek hizmetleri gerçekleştiren alt yüklenici firmaların hizmetlerinin organizasyonu, denetlenmesi ve işin planlanması İdari Bakım Hizmetleri tarafından yürütülür. Temizlik yapılırken yapılacak işler günlük, haftalık, aylık ve senelik olarak planlanır ve organize edilir. Ayrıca Temizlik malzemelerinin kaliteli ve temizlenecek alana özgü olmasına dikkat edilerek; kimyasallar T.C. Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden, sarf malzemeleri ise piyasanın önde gelen firmalarından tedarik edilir. Temizlik operasyonları profesyonel temizlik makineleri kullanılarak yapılması sağlanır.

Hizmet verdiğimiz kurumların temizlik işlerini gerçekleştiren şirketlerin hijyenik, konforlu, kaliteli ve güvenilir hizmet sunması için hizmet veren personele teknik ve kişisel gelişim eğitimleri verilmekte; denetimler yapılmaktadır.

Temizlik faaliyetleri ertelemeye uygun olmayan faaliyetler olduğundan çözüme ulaşabileceğimiz en kısa sürede, problem çözme odaklı çalışma prensibinin özümsenmesini hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda her hafta okullar ziyaret edilip, yetkililerin öneri ve şikayetleri dinlenilmekte ve ayrıca yerinde kontrol yapılarak çözüme gidilmektedir. Bunun yanı sıra alt yüklenici firmaların personeli eğitimi, aidiyeti, kişisel gelişimi yönünde çalışmalarda bulunulur.