Sigorta Departmanı

İSTEK Vakfı okulları ve T.C.Yeditepe Üniversitesi bünyesinde öğrenim görmekte olan değerli öğrencilerimize hizmet vermekte olan servis araçlarımız, sigorta birimimizin yaptırmış olduğu sigortalarla güvence altındadır.

Öncelikle kurum araçlarımızın Zorunlu Trafik Sigortaları, Kasko sigortaları ve araç içindeki koltukları kapsayan Koltuk Sigortaları yaptırılarak, hem tüm yolculukları sigorta teminatı altına alınmış hem de tecrübeli şoförlerimiz dışında sigorta güvencesi ile daha da güvenli seyahat etmeleri sağlanmaktadır.

Birimimiz, ayrıca personelimizin sağlık sigortalarını yaparken isteğe bağlı olarak, eş ve çocuklarının sağlık sigortaları ile araç, konut gibi sahip oldukları varlıkların kasko, trafik, DASK, konut sigortalarını, iş ve gezi amaçlı seyahatlerini de sigortalamaktadır.

Birimimiz, ayrıca personelimizin sağlık sigortalarını yaparken isteğe bağlı olarak eş ve çocuklarının sağlık sigortalarını da yapmaktadır. Birimimiz, personellerin talebi üzerine, araç kasko-trafik sigortaları, konut için DASK ve konut sigortası, iş ve gezi amaçlı seyahatleri içinde vize ve seyahat sigortaları konusunda destek vermektedir. Ayrıca, yabancı uyruklu öğrenci ve hocalarımız için Oturma İzni sigortası konsunda destek vermeye devam ediyoruz.

Görevimiz ,sağlık sigortası ve elementer branştaki diğer sigorta işlemlerinde; evrakların toplanması, sigorta şirketine gönderilmesi, gerekli sigorta tekliflerinin alınması, sigorta şirketi ile personel arasındaki bildirimlerin yapılması, sorunların çözümlenmesi, poliçelerin üretilmesi, hasarların takip edilmesi ve doğru çözümler üreterek çalışanların yönlendirilmesi hizmetini sağlamaktır.